Adjustable Handle: SS, M10 Thread, 60 mm Thread Lg, 80 mm Lg
In Stock
$119.45
/each
Earn 119 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
KIPP Adjustable Handle: SS, M10 Thread, 60 mm Thre...
Item 3DGZ3
$119.45
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | KIPP |
| Mounting Type | Threaded Stud |
| Overall Height | 118.5 mm |
| Thread Material | Stainless Steel |
| Measurement System | Metric |
| Thread Length | 60 mm |
| Handle Material | Stainless Steel |
| Handle Length | 80 mm |
| Hub Height | 37 mm |
| Thread Size | M10 |
| Mfr. Model # | K0124.310X60 |
| Country of Origin | Germany (subject to change) |
| UNSPSC | 31162801 |
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Stainless Steel, Components Material Stainless Steel, Thread Size M10, Thread Standard Metric, Screw Length 60.00mm, Overall Height 118.5 mm, Overall Length 91 mm, Thread Type External, Standards DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud