Adjustable Handle: SS, M10 Thread, 25 mm Thread Lg, 80 mm Lg
In Stock
$110.05
/each
Earn 110 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
KIPP Adjustable Handle: SS, M10 Thread, 25 mm Thre...
Item 3DGY8
$110.05
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | KIPP |
| Mounting Type | Threaded Stud |
| Thread Length | 25 mm |
| Thread Material | Stainless Steel |
| Handle Length | 80 mm |
| Handle Material | Stainless Steel |
| Overall Height | 83.5 mm |
| Measurement System | Metric |
| Thread Size | M10 |
| Hub Height | 37 mm |
| Mfr. Model # | K0124.310X25 |
| Country of Origin | Germany (subject to change) |
| UNSPSC | 31162801 |
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Stainless Steel, Components Material Stainless Steel, Thread Size M10, Thread Standard Metric, Screw Length 25.00mm, Overall Height 83.5 mm, Overall Length 91 mm, Thread Type External, Standards DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud