Adjustable Handle: SS, M10 Thread, 20 mm Thread Lg, 80 mm Lg
In Stock
$108.50
/each
Earn 108 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
KIPP Adjustable Handle: SS, M10 Thread, 20 mm Thre...
Item 3DGY7
$108.50
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | KIPP |
| Thread Material | Stainless Steel |
| Handle Length | 80 mm |
| Handle Material | Stainless Steel |
| Hub Height | 37 mm |
| Thread Size | M10 |
| Overall Height | 78.5 mm |
| Thread Length | 20 mm |
| Measurement System | Metric |
| Mounting Type | Threaded Stud |
| Mfr. Model # | K0124.310X20 |
| Country of Origin | Germany (subject to change) |
| UNSPSC | 31162801 |
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Stainless Steel, Components Material Stainless Steel, Thread Size M10, Thread Standard Metric, Screw Length 20.00mm, Overall Height 78.5 mm, Overall Length 91 mm, Thread Type External, Standards DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud