Adjustable Handle: SS, M10 Thread, 60 mm Thread Lg, 65 mm Lg
In Stock
$95.15
/each
Earn 95 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
KIPP Adjustable Handle: SS, M10 Thread, 60 mm Thre...
Item 3DGV7
$95.15
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | KIPP |
| Hub Height | 28.5 mm |
| Mounting Type | Threaded Stud |
| Handle Material | Stainless Steel |
| Measurement System | Metric |
| Thread Size | M10 |
| Thread Material | Stainless Steel |
| Overall Height | 105.5 mm |
| Handle Length | 65 mm |
| Thread Length | 60 mm |
| Mfr. Model # | K0124.210X60 |
| Country of Origin | Germany (subject to change) |
| UNSPSC | 31162801 |
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Stainless Steel, Components Material Stainless Steel, Thread Size M10, Thread Standard Metric, Screw Length 60.00mm, Overall Height 105.5 mm, Overall Length 74.5 mm, Thread Type External, Standards DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud