Adjustable Handle: SS, M10 Thread, 50 mm Thread Lg, 65 mm Lg
In Stock
$95.45
/each
Earn 95 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
KIPP Adjustable Handle: SS, M10 Thread, 50 mm Thre...
Item 3DGV6
$95.45
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | KIPP |
| Mounting Type | Threaded Stud |
| Thread Size | M10 |
| Hub Height | 28.5 mm |
| Handle Material | Stainless Steel |
| Measurement System | Metric |
| Thread Material | Stainless Steel |
| Handle Length | 65 mm |
| Thread Length | 50 mm |
| Overall Height | 95.5 mm |
| Mfr. Model # | K0124.210X50 |
| Country of Origin | Germany (subject to change) |
| UNSPSC | 31162801 |
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Stainless Steel, Components Material Stainless Steel, Thread Size M10, Thread Standard Metric, Screw Length 50.00mm, Overall Height 95.5 mm, Overall Length 74.5 mm, Thread Type External, Standards DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud