Adjustable Handle: SS, M10 Thread, 30 mm Thread Lg, 65 mm Lg
In Stock
$91.25
/each
Earn 91 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
KIPP Adjustable Handle: SS, M10 Thread, 30 mm Thre...
Item 3DGV4
$91.25
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | KIPP |
| Measurement System | Metric |
| Hub Height | 28.5 mm |
| Thread Size | M10 |
| Handle Length | 65 mm |
| Mounting Type | Threaded Stud |
| Overall Height | 75.5 mm |
| Handle Material | Stainless Steel |
| Thread Material | Stainless Steel |
| Thread Length | 30 mm |
| Mfr. Model # | K0124.210X30 |
| Country of Origin | Germany (subject to change) |
| UNSPSC | 31162801 |
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Stainless Steel, Components Material Stainless Steel, Thread Size M10, Thread Standard Metric, Screw Length 30.00mm, Overall Height 75.5 mm, Overall Length 74.5 mm, Thread Type External, Standards DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud