Adjustable Handle: SS, M10 Thread, 20 mm Thread Lg, 65 mm Lg
In Stock
$94.15
/each
Earn 94 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
KIPP Adjustable Handle: SS, M10 Thread, 20 mm Thre...
Item 3DGV2
$94.15
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | KIPP |
| Handle Material | Stainless Steel |
| Thread Length | 20 mm |
| Thread Material | Stainless Steel |
| Handle Length | 65 mm |
| Overall Height | 65.5 mm |
| Thread Size | M10 |
| Measurement System | Metric |
| Hub Height | 28.5 mm |
| Mounting Type | Threaded Stud |
| Mfr. Model # | K0124.210X20 |
| Country of Origin | Germany (subject to change) |
| UNSPSC | 31162801 |
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Stainless Steel, Components Material Stainless Steel, Thread Size M10, Thread Standard Metric, Screw Length 20.00mm, Overall Height 65.5 mm, Overall Length 74.5 mm, Thread Type External, Standards DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud