Adjustable Handle: SS, M6 Thread, 30 mm Thread Lg, 65 mm Lg
In Stock
$98.00
/each
Earn 98 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
KIPP Adjustable Handle: SS, M6 Thread, 30 mm Threa...
Item 3DGT9
$98.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | KIPP |
| Handle Material | Stainless Steel |
| Mounting Type | Threaded Stud |
| Thread Length | 30 mm |
| Handle Length | 65 mm |
| Hub Height | 28.5 mm |
| Overall Height | 75.5 mm |
| Measurement System | Metric |
| Thread Material | Stainless Steel |
| Thread Size | M6 |
| Mfr. Model # | K0124.206X30 |
| Country of Origin | Germany (subject to change) |
| UNSPSC | 31162801 |
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Stainless Steel, Components Material Stainless Steel, Thread Size M6, Thread Standard Metric, Screw Length 30.00mm, Overall Height 75.5 mm, Overall Length 74.5 mm, Thread Type External, Standards DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud