Adjustable Handle: Zinc w/ Steel Thread, M10x1.5 Thread, 60 mm Thread Lg, 95 mm Lg
In Stock
$32.60
/each
Earn 32 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
KIPP Adjustable Handle: Zinc w/ Steel Thread, M10x...
Item 3DDF5
$32.60
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | KIPP |
| Color | Black |
| Measurement System | Metric |
| Mounting Type | Threaded Stud |
| Thread Length | 60 mm |
| Handle Material | Zinc |
| Overall Height | 127.5 mm |
| Hub Height | 43 mm |
| Thread Size | M10, M10x1.5 |
| Handle Length | 95 mm |
| Thread Material | Steel |
| Mfr. Model # | K0122.4101X60 |
| Country of Origin | Germany (subject to change) |
| UNSPSC | 31162801 |
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Black, Thread Size M10, Thread Standard Metric, Screw Length 60.00mm, Overall Height 127.5 mm, Overall Length 109 mm, Thread Type External, Thread Pitch 1.50 mm, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, Mounting Type Threaded Stud