Information Center, 24 in H
In Stock
$108.75
/each
Earn 108 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Information Center, 24 in H
Item 39F505
$108.75
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Overall Depth | 3-1/2 in |
| Language | English, French |
| Overall Height | 11 in |
| Overall Width | 12-1/4 in |
| Binder Ring Size | 3 in |
| Subject Matter | Safety Identification, Hazardous Communication |
| Mfr. Model # | 121187 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 60106108 |
Description
Binder, Binder Holder Material Polyethylene, Binder Material Not Applicable, Binder Ring Size 3 in, Included Hardware (1) 36 in Chain, (1) Pair of Sheet Lifters, Included Supplemental Materials Not Applicable, Language English, French, Mounting Hardware Included No, Number of Binder Holders Not Applicable, Number of Binders Included 2, Overall Depth 3 1/2 in, Overall Height 11 in, Overall Width 12 1/4 in, Preprinted Text Fiches Signaletiques/Safety Data Sheets, Product Type Binder