Globally Harmonized System (GHS) Center: Globally Harmonized System (GHS) Center, 20 in Overall Ht
In Stock
$171.25
/each
Earn 171 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Globally Harmonized System (GHS) Center: Glob...
Item 39F499
$171.25
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Catalog Page | 1828 |
| Brand | BRADY |
| Overall Depth | 4-1/2 in |
| Number of Binder Holders | 1 |
| Subject Matter | Safety Identification |
| Language | Spanish |
| Number of Binders Included | 1 |
| Overall Height | 20 in |
| Overall Width | 14 in |
| Mfr. Model # | 121371 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 60106108 |
Description
Globally Harmonized System (GHS) Center, Binder Holder Material Polystyrene, Binder Material Not Applicable, Binder Ring Size Not Applicable, Included Hardware (1) GHS - 1 1/2 in Safety Data Sheet Binder - English, (1) RTK Compliance Center Backboard, (1) Yellow Collapsible Binder Holder, Included Supplemental Materials Not Applicable, Language Spanish, Mounting Hardware Included No, Mounting Style Wall-Mount, Number of Binder Holders 1, Number of Binders Included 1, Overall Depth 4 1/2 in