Reflective No Smoking Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mounting, High Intensity Prismatic (HIP)
In Stock
$42.15
/each
Earn 42 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Reflective No Smoking Sign: Aluminum, Mount...
Item 36A893
$42.15
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Nominal Sign Size | 18 in x 12 in |
| Sign Legend | Welcome To Our Smoke Free Campus |
| Glow In The Dark | No |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Header | No Header |
| Height | 18 in |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Printed Language | English |
| Width | 12 in |
| Retroreflective Grade | High Intensity Prismatic (HIP) |
| Sign Material Group | Metal |
| Sign Format | Other Format |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Mfr. Model # | T1-1094-HI_12x18 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121718 |
Description
Property Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend Welcome To Our Smoke Free Campus, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text