Reflective No Smoking Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mounting, Engineer Grade, 0.063 in Thick
In Stock
$34.30
/each
Earn 34 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Reflective No Smoking Sign: Aluminum, Mount...
Item 36A892
$34.30
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Sign Legend | Welcome To Our Smoke Free Campus |
| Width | 12 in |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Format | Other Format |
| Printed Language | English |
| Sign Header | No Header |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Glow In The Dark | No |
| Nominal Sign Size | 18 in x 12 in |
| Sign Material Group | Metal |
| Height | 18 in |
| Mfr. Model # | T1-1094-EG_12x18 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121718 |
Description
Property Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend Welcome To Our Smoke Free Campus, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text