Reflective No Smoking Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mounting, 18 in x 12 in Nominal Sign Size
In Stock
$36.65
/each
Earn 36 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Reflective No Smoking Sign: Aluminum, Mounti...
Item 36A874
$36.65
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Printed Language | English |
| Sign Legend | This Is A Smoke-Free Property Thank You For Not Smoking |
| Nominal Sign Size | 18 in x 12 in |
| Glow In The Dark | No |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Header | No Header |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Height | 18 in |
| Sign Material Group | Metal |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Width | 12 in |
| Sign Format | Other Format |
| Mfr. Model # | T1-1079-EG_12x18 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Property Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend This Is A Smoke-Free Property Thank You For Not Smoking, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text