Pre-Cut Label Stock Roll: 1/4 in x 57/64 in, 1/4 in, Polyimide, Permanent Adhesive, Yellow (Matte)
In Stock
$778.50
/each
Earn 778 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 1/4 in x 57/64 in,...
Item 35RZ86
$778.50
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Compatible Grainger Part Number | 6XGZ2 |
| Printer Series Compatibility | BBP33, i3300 |
| Label Material | Polyimide |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Roll Length | 1/4 in |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Label Height | 1/4 in |
| Compatible Mfr Part Number | B30-R4300 |
| Label Color | Yellow |
| Label Width | 57/64 in |
| Mfr. Model # | B33-2-724 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 55121606 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 6XGZ2, Compatible Mfr Part Number B30-R4300, Label Color Yellow, Label Finish Matte, Label Height 1/4 in, Label Material Polyimide, Label Width 57/64 in, Labels per Roll 5,000, Printer Series Compatibility BBP33, i3300, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Material Series B-724, Recommended Ribbon B30-R4300