Pre-Cut Label Stock Roll: 5 in x 3 in, 5 in, Polyester, Metal Detectable, Silver
In Stock
$799.50
/each
Earn 799 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 5 in x 3 in, 5 in,...
Item 34CJ16
$799.50
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Compatible Grainger Part Number | 2TYR2, 22NA74 |
| Label Height | 5 in |
| Label Color | Silver |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Label Thickness | 0.0027 in |
| Label Width | 3 in |
| Printer Series Compatibility | THT, BBP81, i7100 |
| Roll Length | 5 in |
| Label Material | Polyester |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Material Properties | Metal Detectable |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Compatible Mfr Part Number | IP-R6002, R6002 |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Mfr. Model # | THT-20-435-1 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121606 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 22NA74, 2TYR2, Compatible Mfr Part Number IP-R6002, R6002, Label Color Silver, Label Finish Gloss, Label Height 5 in, Label Material Polyester, Label Width 3 in, Labels per Roll 1,000, Printer Series Compatibility BBP81, i7100, THT, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Material Properties Metal Detectable, Material Series B-435, Recommended Ribbon IP-R6002, R6002