Pre-Cut Label Stock Roll: 7/16 in x 1/2 in, 7/16 in, Polyester, Removable Adhesive, White (Gloss)
In Stock
$277.50
/each
Earn 277 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 7/16 in x 1/2 in, 7...
Item 34CJ12
$277.50
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Width | 1/2 in |
| Label Color | White |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Adhesive Properties | Removable Adhesive |
| Label Height | 7/16 in |
| Label Material | Polyester |
| Compatible Mfr Part Number | IP-R6002, R6002 |
| Printer Series Compatibility | BBP11, IP Series, i5100, THT, BBP81, i7100 |
| Roll Length | 7/16 in |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Compatible Grainger Part Number | 2TYR2, 22NA74 |
| Mfr. Model # | THT-12-533-10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121606 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 22NA74, 2TYR2, Compatible Mfr Part Number IP-R6002, R6002, Label Color White, Label Finish Gloss, Label Height 7/16 in, Label Material Polyester, Label Width 1/2 in, Labels per Roll 10,000, Printer Series Compatibility BBP11, BBP81, i5100, i7100, IP Series, THT, Adhesive Properties Removable Adhesive, Material Series B-533, Recommended Ribbon IP-R6002, R6002