Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 19/32 in x 1 5/8 in, 19/32 in, Cryogenic Polyester, White
In Stock
$474.50
/each
Earn 474 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 19/32 in...
Item 31EC96
$474.50
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Shape | Rectangle |
| Adhesive Properties | Aggressive Adhesive, Permanent Adhesive |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Compatible Mfr Part Number | IP-R6400, R6400 |
| Material Properties | Cryogenic |
| Label Height | 19/32 in |
| Printer Series Compatibility | BBP11, BBP12, IP Series, i5100, THT, BBP81, i7100 |
| Roll Length | 19/32 in |
| Label Color | White |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Compatible Grainger Part Number | 30CZ95, 30DA39 |
| Label Material | Polyester |
| Label Width | 1-5/8 in |
| Mfr. Model # | THT-190-492-3 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121606 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 30CZ95, 30DA39, Compatible Mfr Part Number IP-R6400, R6400, Label Color White, Label Finish Matte, Label Height 19/32 in, Label Material Polyester, Label Width 1 5/8 in, Labels per Roll 3,000, Printer Series Compatibility BBP11, BBP12, BBP81, i5100, i7100, IP Series, THT, Vial/Tube Size 8.0 mL, Adhesive Properties Aggressive Adhesive, Permanent Adhesive, Material Properties Cryogenic