Replcmnt Cmpct Axial Fan Fltr Mdia, PK5
In Stock
$4.64
/each
Earn 4 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
DAYTON Replcmnt Cmpct Axial Fan Fltr Mdia, PK5
Item 31CC68
$4.64
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | DAYTON |
| Height | 2-3/8 in |
| Product Type | Filter |
| Fits Fan Shape | Square |
| Depth | 1/8 in |
| Radiator Connection | 2-3/8 in |
| Mfr. Model # | 31CC68 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 40101605 |
Description
Replacement Compact Axial Fan Filter Media, Radiator Connection 2 3/8 in, Media Material Polyurethane Foam, Fits Fan Shape Square, 2 3/8 in Height, 2 3/8 in Width, 1/8 in Depth, Finish Black, PPI Rating 30, Standards E60874, RoHS, UL, Package Quantity 5