Rotary Brush: Round, 15 in Brush Dia, For Machine Size 15 in, Polypropylene, Black
In Stock
$134.35
/each
Earn 134 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
DAYTON Rotary Brush: Round, 15 in Brush Dia, For Mac...
Item 30XJ26
$134.35
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Catalog Page | 1526 |
| Brand | DAYTON |
| Material | Polypropylene |
| Shape | Round |
| Brush Diameter | 15 in |
| Application | Cleaning, Scrubbing |
| Bristle Color | Black |
| Fits Machine Size | 15 in |
| Trim Length | 1-1/2 in |
| Compatible with Manufacturer Part Number | AS380/15C, AS380/15B |
| Mfr. Model # | 30XJ26 |
| Country of Origin | China (subject to change) |
| UNSPSC | 47121608 |
Description
Rotary Brush, Application Cleaning, Scrubbing, Fits Machine Size 15 in, Shape Round, Material Polypropylene, Bristle Material Polypropylene, Bristle Color Black, Brush Diameter 15 in, Trim Length 1 1/2 in, Block Size 15 in, Compatible with Manufacturer Part Number AS380/15B, AS380/15C, Bristle Diameter 0.04 in, Overall Diameter Not Applicable, Series Not Applicable, Wear Marker No