Pre-Cut Label Stock Roll: 3/8 in x 1 1/4 in, 2 3/4 in x 3/8 in, Polyimide, White (Matte)
In Stock
$2,003.00
/each
Earn 2003 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 3/8 in x 1 1/4 in,...
Item 30EA19
$2,003.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive, Static Dissipative Adhesive |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Roll Length | 3/8 in |
| Label Color | White |
| Label Width | 1-1/4 in |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Label Height | 3/8 in |
| Compatible Grainger Part Number | 2TYR2, 22NA74 |
| Compatible Mfr Part Number | IP-R6002, R6002 |
| Label Material | Polyimide |
| Roll Width | 2-3/4 in |
| Printer Series Compatibility | BBP11, BBP12, IP Series, i5100, THT, BBP81, A8500, i7100 |
| Mfr. Model # | THT-29-719-10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121606 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 22NA74, 2TYR2, Compatible Mfr Part Number IP-R6002, R6002, Label Color White, Label Finish Matte, Label Height 3/8 in, Label Material Polyimide, Label Width 1 1/4 in, Labels per Roll 10,000, Printer Series Compatibility A8500, BBP11, BBP12, BBP81, i5100, i7100, IP Series, THT, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Static Dissipative Adhesive, Material Series B-719, Recommended Ribbon IP-R6002, R6002