Pre-Cut Label Stock Roll: Water Indicating, 1/4 in x 1/4 in, 1/4 in, White (Gloss)
In Stock
$2,427.00
/each
Earn 2427 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Water Indicating, 1...
Item 30DZ24
$2,427.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Material | Polyester, Paper |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Label Width | 1/4 in |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Label Height | 1/4 in |
| Printer Series Compatibility | BBP11, BBP12, IP Series, i5100, THT, BBP81, i7100 |
| Compatible Grainger Part Number | 30CZ94, 22NA82 |
| Compatible Mfr Part Number | IP-R4900, R4900 |
| Label Color | White |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Roll Length | 1/4 in |
| Indicating Properties | Water Indicating |
| Mfr. Model # | THT-70-350-20 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121606 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 22NA82, 30CZ94, Compatible Mfr Part Number IP-R4900, R4900, Label Color White, Label Finish Gloss, Label Height 1/4 in, Label Material Paper, Polyester, Label Width 1/4 in, Labels per Roll 20,000, Printer Series Compatibility BBP11, BBP12, BBP81, i5100, i7100, IP Series, THT, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Material Series B-350, Recommended Ribbon IP-R4900, R4900