Pre-Cut Label Stock Roll: 1/4 in x 3/4 in, 61/64 in x 1/4 in, Polyimide, Permanent Adhesive
In Stock
$1,439.00
/each
Earn 1439 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 1/4 in x 3/4 in, 61...
Item 30DY74
$1,439.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Printer Series Compatibility | BBP11, BBP12, IP Series, i5100, THT, BBP81, A8500, i7100 |
| Label Width | 3/4 in |
| Roll Width | 61/64 in |
| Roll Length | 1/4 in |
| Compatible Mfr Part Number | IP-R6006, R6006 |
| Compatible Grainger Part Number | 2UPJ8, 22NA77 |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Label Color | White |
| Label Height | 1/4 in |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Label Material | Polyimide |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Mfr. Model # | THT-46-728-10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121606 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 22NA77, 2UPJ8, Compatible Mfr Part Number IP-R6006, R6006, Label Color White, Label Finish Matte, Label Height 1/4 in, Label Material Polyimide, Label Width 3/4 in, Labels per Roll 10,000, Printer Series Compatibility A8500, BBP11, BBP12, BBP81, i5100, i7100, IP Series, THT, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Material Series B-728, Recommended Ribbon IP-R6006, R6006