Pre-Cut Label Stock Roll: Tamper Indicating, 1/2 in x 1 in, 1/2 in, White (Matte)
In Stock
$1,466.00
/each
Earn 1466 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Tamper Indicating,...
Item 30DY34
$1,466.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Compatible Grainger Part Number | 22NA81, 30DA03 |
| Compatible Mfr Part Number | IP-R6207, R6207 |
| Label Color | White |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Indicating Properties | Tamper Indicating |
| Printer Series Compatibility | IP Series, i5100, THT, BBP81, i7100 |
| Label Material | Vinyl |
| Roll Length | 1/2 in |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Label Height | 1/2 in |
| Label Width | 1 in |
| Mfr. Model # | THT-5-351-10 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 55121606 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 22NA81, 30DA03, Compatible Mfr Part Number IP-R6207, R6207, Label Color White, Label Finish Matte, Label Height 1/2 in, Label Material Vinyl, Label Width 1 in, Labels per Roll 10,000, Printer Series Compatibility BBP81, i5100, i7100, IP Series, THT, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Material Series B-351, Recommended Ribbon IP-R6207, R6207