Pre-Cut Label Stock Roll: Tamper Indicating Footprint 'Checker Board' Pattern, 1 1/4 in x 2 3/4 in
In Stock
$1,343.00
/each
Earn 1343 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Tamper Indicating F...
Item 30DY01
$1,343.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Printer Series Compatibility | THT, BBP81, i7100 |
| Compatible Mfr Part Number | IP-R6002, R6000 |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Indicating Properties | Tamper Indicating Footprint 'Checker Board' Pattern |
| Label Height | 1-1/4 in |
| Compatible Grainger Part Number | 2TYR2, 22NA78 |
| Label Width | 2-3/4 in |
| Roll Length | 1-1/4 in |
| Label Color | Silver |
| Label Material | Metalized Polyester |
| Mfr. Model # | THT-7-438-3 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121606 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 22NA78, 2TYR2, Compatible Mfr Part Number IP-R6002, R6000, Label Color Silver, Label Finish Matte, Label Height 1 1/4 in, Label Material Metalized Polyester, Label Width 2 3/4 in, Labels per Roll 3,000, Printer Series Compatibility BBP81, i7100, THT, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Material Series B-438, Recommended Ribbon IP-R6002, R6000