Pre-Cut Label Stock Roll: Tamper Indicating, 1/4 in x 1 1/2 in, 1/4 in, White (Matte)
In Stock
$1,122.00
/each
Earn 1122 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Tamper Indicating,...
Item 30DX60
$1,122.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Width | 1-1/2 in |
| Printer Series Compatibility | IP Series, i5100, THT, BBP81, i7100 |
| Label Material | Vinyl |
| Label Color | White |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Compatible Mfr Part Number | IP-R6202, R6202 |
| Roll Length | 1/4 in |
| Label Height | 1/4 in |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Indicating Properties | Tamper Indicating |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Compatible Grainger Part Number | 30CZ93, 30DA38 |
| Mfr. Model # | THT-4-351-10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121606 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 30CZ93, 30DA38, Compatible Mfr Part Number IP-R6202, R6202, Label Color White, Label Finish Matte, Label Height 1/4 in, Label Material Vinyl, Label Width 1 1/2 in, Labels per Roll 10,000, Printer Series Compatibility BBP81, i5100, i7100, IP Series, THT, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Material Series B-351, Recommended Ribbon IP-R6202, R6202