Pre-Cut Label Stock Roll: Tamper Indicating Footprint 'Checker Board' Pattern, 1/4 in x 3/4 in
In Stock
$1,014.00
/each
Earn 1014 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Tamper Indicating F...
Item 30DX44
$1,014.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Roll Length | 1/4 in |
| Indicating Properties | Tamper Indicating Footprint 'Checker Board' Pattern |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Roll Width | 3-11/32 in |
| Label Color | Silver |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Compatible Mfr Part Number | IP-R6002, R6002 |
| Label Material | Metalized Polyester |
| Label Height | 1/4 in |
| Printer Series Compatibility | BBP11, BBP12, i5100, BBP81, i7100 |
| Label Width | 3/4 in |
| Compatible Grainger Part Number | 2TYR2, 22NA74 |
| Mfr. Model # | THT-1-438-10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121606 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 22NA74, 2TYR2, Compatible Mfr Part Number IP-R6002, R6002, Label Color Silver, Label Finish Matte, Label Height 1/4 in, Label Material Metalized Polyester, Label Width 3/4 in, Labels per Roll 10,000, Printer Series Compatibility BBP11, BBP12, BBP81, i5100, i7100, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Material Series B-438, Recommended Ribbon IP-R6002, R6002