Pre-Cut Label Stock Roll: 2 in x 4 in, 2 in, Polyester, Gray, 1, 000 Labels per Roll
In Stock
$571.00
/each
Earn 571 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 2 in x 4 in, 2 in,...
Item 30DW67
$571.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Color | Gray |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Printer Series Compatibility | BBP11, BBP12, IP Series, i5100, THT, BBP81, i7100 |
| Adhesive Properties | Aggressive Adhesive, Permanent Adhesive |
| Label Material | Polyester |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Label Width | 4 in |
| Adhesive Material | Rubber |
| Compatible Grainger Part Number | 2TYR3, 22NA75 |
| Roll Length | 2 in |
| Label Thickness | 0.0044 in |
| Compatible Mfr Part Number | IP-R6007, R6007 |
| Label Height | 2 in |
| Mfr. Model # | THT-55-480-1 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121606 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 22NA75, 2TYR3, Compatible Mfr Part Number IP-R6007, R6007, Label Color Gray, Label Finish Satin, Label Height 2 in, Label Material Polyester, Label Width 4 in, Labels per Roll 1,000, Printer Series Compatibility BBP11, BBP12, BBP81, i5100, i7100, IP Series, THT, Adhesive Properties Aggressive Adhesive, Permanent Adhesive, Material Series B-480A, Recommended Ribbon IP-R6007, R6007