Pre-Cut Label Stock Roll: Tamper Indicating Footprint 'Checker Board' Pattern, 1/2 in x 2 in, 1/2 in
In Stock
$802.50
/each
Earn 802 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Tamper Indicating F...
Item 30DW59
$802.50
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Width | 2 in |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Compatible Mfr Part Number | IP-R6000, R6000 |
| Label Color | Silver |
| Printer Series Compatibility | THT, BBP81, i7100 |
| Label Material | Metalized Polyester |
| Compatible Grainger Part Number | 2TYR1, 22NA78 |
| Indicating Properties | Tamper Indicating Footprint 'Checker Board' Pattern |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Roll Length | 1/2 in |
| Label Height | 1/2 in |
| Mfr. Model # | THT-53-438-3 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121606 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 22NA78, 2TYR1, Compatible Mfr Part Number IP-R6000, R6000, Label Color Silver, Label Finish Matte, Label Height 1/2 in, Label Material Metalized Polyester, Label Width 2 in, Labels per Roll 3,000, Printer Series Compatibility BBP81, i7100, THT, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Material Series B-438, Recommended Ribbon IP-R6000, R6000