Pre-Cut Label Stock Roll: 3/8 in x 1 in, 3/8 in, Polyester, White (Gloss), 10, 000 Labels per Roll
In Stock
$491.25
/each
Earn 491 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 3/8 in x 1 in, 3/8...
Item 30DV77
$491.25
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Roll Length | 3/8 in |
| Label Color | White |
| Label Material | Polyester |
| Compatible Grainger Part Number | 2TYR2, 22NA74 |
| Label Height | 3/8 in |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive, Static Dissipative Adhesive |
| Printer Series Compatibility | BBP11, BBP12, i5100, BBP81, i7100 |
| Adhesive Material | Acrylic |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Compatible Mfr Part Number | IP-R6002, R6002 |
| Label Width | 1 in |
| Mfr. Model # | THT-3-473-10 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 55121606 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 22NA74, 2TYR2, Compatible Mfr Part Number IP-R6002, R6002, Label Color White, Label Finish Gloss, Label Height 3/8 in, Label Material Polyester, Label Width 1 in, Labels per Roll 10,000, Printer Series Compatibility BBP11, BBP12, BBP81, i5100, i7100, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Static Dissipative Adhesive, Material Series B-473, Recommended Ribbon IP-R6002, R6002