Pre-Cut Label Stock Roll: 1/2 in x 1/2 in, 1/2 in, Polyester, Permanent Adhesive, White (Gloss)
In Stock
$422.75
/each
Earn 422 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 1/2 in x 1/2 in, 1/...
Item 30DV45
$422.75
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Material Properties | Halogen-Free |
| Label Width | 1/2 in |
| Printer Series Compatibility | IP Series, i5100, THT, BBP81, i7100 |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Label Color | White |
| Compatible Grainger Part Number | 2TYR1, 22NA78 |
| Compatible Mfr Part Number | IP-R6000, R6000 |
| Label Height | 1/2 in |
| Roll Length | 1/2 in |
| Label Material | Polyester |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Mfr. Model # | THT-149-422-10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121606 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 22NA78, 2TYR1, Compatible Mfr Part Number IP-R6000, R6000, Label Color White, Label Finish Gloss, Label Height 1/2 in, Label Material Polyester, Label Width 1/2 in, Labels per Roll 10,000, Printer Series Compatibility BBP81, i5100, i7100, IP Series, THT, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Material Properties Halogen-Free, Material Series B-422, Recommended Ribbon IP-R6000, R6000