Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 1 in x 2 in, 2 13/64 in x 1 in, Paper, White, -40°F to 122°F
In Stock
$138.50
/each
Earn 138 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 1 in x 2...
Item 30DU90
$138.50
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Height | 1 in |
| Compatible Mfr Part Number | IP-R4300, R4300 |
| Roll Length | 1 in |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Label Shape | Rectangle |
| Printer Series Compatibility | BBP11, BBP12, IP Series, i5100, THT, BBP81, i7100 |
| Roll Width | 2-13/64 in |
| Compatible Grainger Part Number | 22NA85, 2TYP7 |
| Label Width | 2 in |
| Label Color | White |
| Adhesive Material | Rubber |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Label Material | Paper |
| Mfr. Model # | THT-17-424-3 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121606 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 22NA85, 2TYP7, Compatible Mfr Part Number IP-R4300, R4300, Label Color White, Label Finish Matte, Label Height 1 in, Label Material Paper, Label Width 2 in, Labels per Roll 3,000, Printer Series Compatibility BBP11, BBP12, BBP81, i5100, i7100, IP Series, THT, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Material Series B-424, Recommended Ribbon IP-R4300, R4300