Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 1 in x 2 in, 1 in, Paper, White, -40°F to 122°F, 1, 500 Labels
In Stock
$114.40
/each
Earn 114 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 1 in x 2...
Item 30DU85
$114.40
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Compatible Mfr Part Number | R4313 |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Roll Length | 1 in |
| Label Color | White |
| Label Height | 1 in |
| Printer Series Compatibility | BBP11, BBP12, THT |
| Label Material | Paper |
| Label Shape | Rectangle |
| Label Width | 2 in |
| Adhesive Material | Rubber |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Compatible Grainger Part Number | 30DA30 |
| Mfr. Model # | THT-17-424-1.5-SC |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121606 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 30DA30, Compatible Mfr Part Number R4313, Label Color White, Label Finish Matte, Label Height 1 in, Label Material Paper, Label Width 2 in, Labels per Roll 1,500, Printer Series Compatibility BBP11, BBP12, THT, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Material Series B-424, Recommended Ribbon R4313, Resistance Properties Abrasion-Resistant, Humidity-Resistant, Smear-Resistant, UV-Resistant