Work Table: Fixed Ht, Stainless Steel, 30 in x 30 in, 600 lb Overall Load Capacity
In Stock
$436.25
/each
Earn 436 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
APPROVED VENDOR Work Table: Fixed Ht, Stainless Steel, 30 in...
Item 2KRE4
$436.25
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | APPROVED VENDOR |
| Top Metal Material Gauge | 16 ga |
| Top Material | Stainless Steel |
| Edge Shape | Square |
| Overall Depth | 30 in |
| Unit Type | Not Expandable or Modular |
| Assembly | Unassembled |
| Color | Gray |
| Number of Shelves | 1 |
| Overall Height Range | 24 in |
| Height Adjustability | Fixed Height |
| Overall Width | 30 in |
| Frame Material | Steel |
| Number of Drawers | 0 |
| Overall Load Capacity | 600 lb |
| Overall Height | 24 in |
| Mfr. Model # | 2KRE4 |
| Country of Origin | China (subject to change) |
| UNSPSC | 56111803 |
Description
Work Table, Height Adjustability Fixed Height, Number of Shelves 1, Assembly Unassembled, Back Stop Height Not Applicable, Color Gray, Edge Shape Square, Features Lower Shelf is Adjustable, Frame Material Steel, Frame Material Finish Galvanized, Height Adjustment Increments Not Applicable, Included Components Lower Shelf, Maximum Adjustable Height Not Applicable, Minimum Adjustable Height Not Applicable, Non-Metal Top Thickness Not Applicable, Number of Drawers 0, Overall Depth 30 in