Poster: 25 1/2 in x 39 1/2 in Nominal Sign Size, Clear Film Laminate, English
In Stock
$58.55
/each
Earn 58 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Poster: 25 1/2 in x 39 1/2 in Nominal Sign Si...
Item 24UY84
$58.55
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Write on Surface | No |
| Nominal Sign Size | 25-1/2 in x 39-1/2 in |
| Safety Banner Legend | Ghs Reference Center |
| Width | 39-1/2 in |
| Material | Paper |
| Printed Language | English |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Product Type | Poster |
| Height | 25-1/2 in |
| Mfr. Model # | 133209 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 60121008 |
Description
Safety Poster, Safety Banner Legend Ghs Reference Center, Sign Legend Style Symbol and Text, Printed Language English, Background Color Brown, Number of Printed Sides 1, Width 39 1/2 in, Height 25 1/2 in