Pre-Cut Label Stock Roll: 1/4 in Label Ht, 2 in Label Wd, 1/4 in Roll Lg, White
In Stock
$402.75
/each
Earn 402 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 1/4 in Label Ht, 2...
Item 22MZ85
$402.75
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Compatible Grainger Part Number | 22NA92, 30CZ88 |
| Compatible Mfr Part Number | IP-R4306, R4306 |
| Label Material | Nylon |
| Printer Series Compatibility | BBP11, BBP12, IP Series, i5100, THT, BBP81, i7100 |
| Material Properties | Cryogenic, Autoclavable, Halogen-Free |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Label Height | 1/4 in |
| Service Temperature - General Purpose Laboratory Labels | -40 Degrees F - 194 Degrees F |
| Roll Length | 1/4 in |
| Label Width | 2 in |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Roll Width | 2-13/64 in |
| Label Color | White |
| Mfr. Model # | THT-151-499-3 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121606 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 22NA92, 30CZ88, Compatible Mfr Part Number IP-R4306, R4306, Label Color White, Label Finish Matte, Label Height 1/4 in, Label Material Nylon, Label Width 2 in, Labels per Roll 3,000, Printer Series Compatibility BBP11, BBP12, BBP81, i5100, i7100, IP Series, THT, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Material Properties Autoclavable, Cryogenic, Halogen-Free, Material Series B-499