Pre-Cut Label Stock Roll: 1/2 in x 29/32 in, Nylon, White, 3, 000 Labels Included
In Stock
$493.75
/each
Earn 493 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 1/2 in x 29/32 in,...
Item 22MZ80
$493.75
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Color | White |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Label Width | 29/32 in |
| Printer Series Compatibility | IP Series, i5100, THT, BBP81, i7100 |
| Compatible Grainger Part Number | 22NA92, 30CZ88 |
| Compatible Mfr Part Number | IP-R4306, R4306 |
| Label Material | Nylon |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Material Properties | Cryogenic, Autoclavable, Halogen-Free |
| Roll Length | 1/2 in |
| Label Height | 1/2 in |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Mfr. Model # | THT-126-499-3 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121606 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 22NA92, 30CZ88, Compatible Mfr Part Number IP-R4306, R4306, Label Color White, Label Finish Matte, Label Height 1/2 in, Label Material Nylon, Label Width 29/32 in, Labels per Roll 3,000, Printer Series Compatibility BBP81, i5100, i7100, IP Series, THT, Vial/Tube Size 8.0 mL, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Material Properties Autoclavable, Cryogenic, Halogen-Free, Material Series B-499