Pre-Cut Label Stock Roll: 7/16 in x 1/2 in, 3 11/32 in x 7/16 in, Metalized Polyester, Gray
In Stock
$468.25
/each
Earn 468 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 7/16 in x 1/2 in, 3...
Item 22MY39
$468.25
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Printer Series Compatibility | BBP11, IP Series, i5100, THT, BBP81, i7100 |
| Material Properties | Metal Detectable, Halogen-Free |
| Compatible Mfr Part Number | IP-R4300, R4300 |
| Label Width | 1/2 in |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Label Color | Gray |
| Compatible Grainger Part Number | 22NA85, 2TYP7 |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Label Material | Metalized Polyester |
| Roll Length | 7/16 in |
| Label Thickness | 0.0044 in |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Roll Width | 3-11/32 in |
| Label Height | 7/16 in |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Mfr. Model # | THT-12-428-10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121606 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 22NA85, 2TYP7, Compatible Mfr Part Number IP-R4300, R4300, Label Color Gray, Label Finish Matte, Label Height 7/16 in, Label Material Metalized Polyester, Label Width 1/2 in, Labels per Roll 10,000, Printer Series Compatibility BBP11, BBP81, i5100, i7100, IP Series, THT, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Material Properties Halogen-Free, Metal Detectable, Material Series B-428