Pre-Cut Label Stock Roll: 2 in x 4 in, 4 13/64 in x 2 in, Metalized Polyester, Gray
In Stock
$579.50
/each
Earn 579 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 2 in x 4 in, 4 13/6...
Item 22MY34
$579.50
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Roll Width | 4-13/64 in |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Label Material | Metalized Polyester |
| Roll Length | 2 in |
| Label Height | 2 in |
| Material Properties | Metal Detectable, Halogen-Free |
| Adhesive Material | Acrylic |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Compatible Grainger Part Number | 30DA31, 2TYP9 |
| Label Width | 4 in |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Compatible Mfr Part Number | IP-R4307, R4301 |
| Label Color | Gray |
| Label Thickness | 0.0044 in |
| Printer Series Compatibility | BBP11, BBP12, IP Series, i5100, THT, BBP81, i7100 |
| Mfr. Model # | THT-55-428-1 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 55121606 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 2TYP9, 30DA31, Compatible Mfr Part Number IP-R4307, R4301, Label Color Gray, Label Finish Matte, Label Height 2 in, Label Material Metalized Polyester, Label Width 4 in, Labels per Roll 1,000, Printer Series Compatibility BBP11, BBP12, BBP81, i5100, i7100, IP Series, THT, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Material Properties Halogen-Free, Metal Detectable, Material Series B-428