Can Tipper: 17.75 in x 22.28 in x 25 in, Unassembled, Cans/Drums, For 5 gal Drum Capacity
In Stock
$102.95
/each
Earn 102 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
DAYTON Can Tipper: 17.75 in x 22.28 in x 25 in, Unas...
Item 21VG51
$102.95
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | DAYTON |
| Overall Depth | 22.28 in |
| Overall Width | 17.75 in |
| Color | Yellow |
| Overall Height | 25 in |
| For Drum Capacity | 5 gal |
| Mfr. Model # | 21VG51 |
| Country of Origin | China (subject to change) |
| UNSPSC | 24101903 |
Description
Can Tipper, Assembly Unassembled, Drum Securing Mechanism Rim Catch, Dump Angle 270 Degrees , Dump Height 12 in, Electrical Connection Not Applicable, For Container Type Cans, Drums, For Drum Capacity 5 gal, For Drum Material Metal, Plastic, Housing Color Yellow, Includes Not Applicable, Includes Battery Batteries Not Included, Operating Voltage Not Applicable, Overall Depth 22.28 in, Overall Height 25 in, Overall Width 17.75 in, Portability Stationary, Rotation Angle 270 Degrees