Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 3/8 in x 1 in, 3/8 in, Cryogenic Polyester, White, 2, 500 Labels
In Stock
$299.00
/each
Earn 299 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 3/8 in x...
Item 21U425
$299.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Material Properties | Cryogenic |
| Roll Length | 3/8 in |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Label Width | 1 in |
| Compatible Mfr Part Number | B30-R6400 |
| Label Color | White |
| Label Material | Polyester |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Printer Series Compatibility | BBP33, i3300 |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Label Height | 3/8 in |
| Label Shape | Rectangle |
| Compatible Grainger Part Number | 21U478 |
| Mfr. Model # | B33-152-492 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 55121611 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 21U478, Compatible Mfr Part Number B30-R6400, Label Color White, Label Finish Matte, Label Height 3/8 in, Label Material Polyester, Label Width 1 in, Labels per Roll 2,500, Printer Series Compatibility BBP33, i3300, Vial/Tube Size 8.0 mL, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Material Properties Cryogenic, Material Series B-492, Recommended Ribbon B30-R6400