Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 1 1/2 in x 3 3/4 in, 1 1/2 in, Cryogenic Autoclavable Polyester
In Stock
$463.00
/each
Earn 463 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 1 1/2 in...
Item 21U421
$463.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Compatible Mfr Part Number | B30-R4300 |
| Label Color | White |
| Label Material | Polyester |
| Printer Series Compatibility | BBP33, i3300 |
| Label Shape | Rectangle |
| Material Properties | Cryogenic, Autoclavable |
| Roll Length | 1-1/2 in |
| Label Width | 3-3/4 in |
| Label Height | 1-1/2 in |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Compatible Grainger Part Number | 6XGZ2 |
| Mfr. Model # | B33-158-490 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 55121611 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 6XGZ2, Compatible Mfr Part Number B30-R4300, Label Color White, Label Finish Matte, Label Height 1 1/2 in, Label Material Polyester, Label Width 3 3/4 in, Labels per Roll 1,000, Printer Series Compatibility BBP33, i3300, Vial/Tube Size 50.0 mL, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Material Properties Autoclavable, Cryogenic, Material Series B-490, Recommended Ribbon B30-R4300