Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 19/32 in x 1 5/8 in, 19/32 in, Cryogenic Autoclavable Polyester
In Stock
$207.50
/each
Earn 207 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 19/32 in...
Item 21U417
$207.50
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Compatible Grainger Part Number | 6XGZ2 |
| Material Properties | Cryogenic, Autoclavable |
| Label Material | Polyester |
| Label Width | 1-5/8 in |
| Label Color | White |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Compatible Mfr Part Number | B30-R4300 |
| Label Height | 19/32 in |
| Roll Length | 19/32 in |
| Label Shape | Rectangle |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Printer Series Compatibility | BBP33, i3300 |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Mfr. Model # | B33-155-490 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 55121611 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 6XGZ2, Compatible Mfr Part Number B30-R4300, Label Color White, Label Finish Matte, Label Height 19/32 in, Label Material Polyester, Label Width 1 5/8 in, Labels per Roll 1,500, Printer Series Compatibility BBP33, i3300, Vial/Tube Size 8.0 mL, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Material Properties Autoclavable, Cryogenic, Material Series B-490, Recommended Ribbon B30-R4300