Pre-Cut Label Stock Roll: 1/4 in x 1 1/4 in, 1 1/4 in x 1/4 in, Polyimide, White (Gloss)
In Stock
$1,173.00
/each
Earn 1173 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 1/4 in x 1 1/4 in,...
Item 21U391
$1,173.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Compatible Mfr Part Number | B30-R6000 |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Roll Length | 1/4 in |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Label Material | Polyimide |
| Label Color | White |
| Printer Series Compatibility | BBP33, i3300 |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Compatible Grainger Part Number | 6XGZ4 |
| Label Height | 1/4 in |
| Roll Width | 1-1/4 in |
| Label Width | 1-1/4 in |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive, Static Dissipative Adhesive |
| Mfr. Model # | B33-43-718 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 55121611 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 6XGZ4, Compatible Mfr Part Number B30-R6000, Label Color White, Label Finish Gloss, Label Height 1/4 in, Label Material Polyimide, Label Width 1 1/4 in, Labels per Roll 5,000, Printer Series Compatibility BBP33, i3300, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Static Dissipative Adhesive, Material Series B-718, Recommended Ribbon B30-R6000