Pre-Cut Label Stock Roll: 19/32 in Label Ht, 2 5/8 in Label Wd, 19/32 in Roll Lg, White
In Stock
$287.00
/each
Earn 287 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 19/32 in Label Ht,...
Item 21U384
$287.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Color | White |
| Label Width | 2-5/8 in |
| Compatible Mfr Part Number | B30-R4300 |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Compatible Grainger Part Number | 6XGZ2 |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Printer Series Compatibility | BBP33, i3300 |
| Roll Length | 19/32 in |
| Label Material | Polyester |
| Service Temperature - General Purpose Laboratory Labels | -321 Degrees F - 230 Degrees F |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Label Height | 19/32 in |
| Material Properties | Cryogenic, Autoclavable |
| Mfr. Model # | B33-153-461 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 55121611 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 6XGZ2, Compatible Mfr Part Number B30-R4300, Label Color White, Label Finish Matte, Label Height 19/32 in, Label Material Polyester, Label Width 2 5/8 in, Labels per Roll 1,500, Printer Series Compatibility BBP33, i3300, Vial/Tube Size 8.0 mL, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Material Properties Autoclavable, Cryogenic, Material Series B-461, Recommended Ribbon B30-R4300