Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 1 in x 2 in, 1 in, Paper, White, -40°F to 122°F, 1, 500 Labels
In Stock
$75.45
/each
Earn 75 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 1 in x 2...
Item 21U326
$75.45
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Height | 1 in |
| Adhesive Material | Rubber |
| Label Width | 2 in |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Label Shape | Rectangle |
| Label Material | Paper |
| Compatible Grainger Part Number | 6XGZ2 |
| Roll Length | 1 in |
| Compatible Mfr Part Number | B30-R4300 |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Label Color | White |
| Printer Series Compatibility | BBP33, i3300 |
| Mfr. Model # | B33-17-424 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 55121611 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 6XGZ2, Compatible Mfr Part Number B30-R4300, Label Color White, Label Finish Matte, Label Height 1 in, Label Material Paper, Label Width 2 in, Labels per Roll 1,500, Printer Series Compatibility BBP33, i3300, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Material Series B-424, Recommended Ribbon B30-R4300, Resistance Properties Abrasion-Resistant, Humidity-Resistant, Smear-Resistant, UV-Resistant