Pre-Cut Label Stock Roll: 1 in x 2 in, 1 in, Polyester, Permanent Adhesive, White (Gloss)
In Stock
$246.75
/each
Earn 246 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 1 in x 2 in, 1 in,...
Item 21U324
$246.75
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Compatible Mfr Part Number | B30-R6000 |
| Label Material | Polyester |
| Label Color | White |
| Roll Length | 1 in |
| Material Properties | Autoclavable, Halogen-Free |
| Label Height | 1 in |
| Printer Series Compatibility | BBP33, i3300 |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Compatible Grainger Part Number | 6XGZ4 |
| Label Width | 2 in |
| Mfr. Model # | B33-17-423 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 55121611 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 6XGZ4, Compatible Mfr Part Number B30-R6000, Label Color White, Label Finish Gloss, Label Height 1 in, Label Material Polyester, Label Width 2 in, Labels per Roll 1,500, Printer Series Compatibility BBP33, i3300, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Material Properties Autoclavable, Halogen-Free, Material Series B-423, Recommended Ribbon B30-R6000