Pre-Cut Label Stock Roll: 1/2 in x 1/2 in, 1/2 in, Polyimide, Permanent Adhesive, White (Matte)
In Stock
$1,803.00
/each
Earn 1803 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 1/2 in x 1/2 in, 1/...
Item 20XX93
$1,803.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Label Color | White |
| Label Height | 1/2 in |
| Label Width | 1/2 in |
| Compatible Grainger Part Number | 2UPJ8, 22NA77 |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Compatible Mfr Part Number | IP-R6006, R6006 |
| Label Material | Polyimide |
| Printer Series Compatibility | IP Series, BBP81, PR Plus, i7100 |
| Roll Length | 1/2 in |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Mfr. Model # | THT-99-728-10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121606 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 22NA77, 2UPJ8, Compatible Mfr Part Number IP-R6006, R6006, Label Color White, Label Finish Matte, Label Height 1/2 in, Label Material Polyimide, Label Width 1/2 in, Labels per Roll 10,000, Printer Series Compatibility BBP81, i7100, IP Series, PR Plus, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Material Series B-728, Recommended Ribbon IP-R6006, R6006