Pre-Cut Label Stock Roll: 7/16 in x 1/2 in, 3 11/32 in x 7/16 in, Polyimide, Permanent Adhesive
In Stock
$1,590.00
/each
Earn 1590 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 7/16 in x 1/2 in, 3...
Item 20XX79
$1,590.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Compatible Mfr Part Number | IP-R4300, R4300 |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Roll Width | 3-11/32 in |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Label Material | Polyimide |
| Printer Series Compatibility | BBP11, IP Series, i5100, THT, BBP81, A8500, i7100 |
| Label Height | 7/16 in |
| Label Width | 1/2 in |
| Roll Length | 7/16 in |
| Label Color | Yellow |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Compatible Grainger Part Number | 22NA85, 2TYP7 |
| Mfr. Model # | THT-12-724-10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121606 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 22NA85, 2TYP7, Compatible Mfr Part Number IP-R4300, R4300, Label Color Yellow, Label Finish Matte, Label Height 7/16 in, Label Material Polyimide, Label Width 1/2 in, Labels per Roll 10,000, Printer Series Compatibility A8500, BBP11, BBP81, i5100, i7100, IP Series, THT, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Material Series B-724, Recommended Ribbon IP-R4300, R4300