Information Center: Information Center, 20 in Overall Ht, 29 in Overall Wd, 4 1/2 in Overall Dp, Red
In Stock
$505.50
/each
Earn 505 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Information Center: Information Center, 20 in...
Item 20TJ12
$505.50
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Overall Depth | 4-1/2 in |
| Number of Binder Holders | 2 |
| Overall Height | 20 in |
| Subject Matter | Binder Holder, Right-to-Understand Materials |
| Language | English |
| Number of Binders Included | 2 |
| Overall Width | 29 in |
| Mfr. Model # | RK208A |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 60106108 |
Description
Information Center, Binder Holder Material PVC Coated Steel, Binder Material Not Applicable, Binder Ring Size 1 1/2 in, Document Storage Component Color Yellow, Included Hardware (1) RTK Backboard, (2) SDS Training Binder Insert, (2) Standard 1.5 in SDS Binders, (2) Yellow Collapsible Binder Holders, Included Supplemental Materials Not Applicable, Language English, Mounting Hardware Included No, Mounting Style Wire Rack with Sign, Number of Binder Holders 2, Number of Binders Included 2